خانه / اخبار روز / اخبار اقتصادی / آیا میدانید نقدینگی کشور چقدر است؟

آیا میدانید نقدینگی کشور چقدر است؟

به گزارش تمام عیار به نقل از پرداد، تازه ترین روایت رسمی بانک مرکزی از شاخص های اقتصادی در تابستان سال جاری نشان میدهد در این مدت، در بخش خارجی، تراز حساب جاری به ۸۶۹۰ میلیون دلار رسیده و تراز بازرگانی (حساب کالا) نیز ۱۰۶۴۹ میلیون دلار است.

ضمن آنکه کل بدهی های خارجی ۷۹۱۰ میلیون دلار و متوسط نرخ دلار آمریکا در بازار بین بانکی فصل تابستان هم ۳۰۶۸۶ ریال بوده است.

همچنین آمار بانک مرکزی نشان میدهد که نقدینگی در تابستان امسال یعنی شهریور ۹۵ نسبت به پایان سال قبل ۱۰,۴ درصد، پول ۸.۳ درصد، شبه پول به میزان ۱۰.۷ درصد و سپرده های بخش غیردولتی نیز ۱۱.۲ درصد رشد یافته است. نرخ رشد نقدینگی در یک سال منتهی به شهریور امسال به ۲۸.۶ درصد و حجم نقدینگی به ۱۱۲۲ هزار میلیارد تومان رسید.

بررسی ارقام مربوط به وضع مالی دولت نشان می دهد که درآمدها در تابستان امسال به میزان ۳۷۸,۴ هزار میلیارد ریال و پرداخت های هزینه ای نیز به میزان ۵۸۲.۲ هزار میلیارد ریال بود. در عین حال، واگذاری دارایی های سرمایه ای ۲۰۲.۵ هزار میلیارد ریال، تملک دارایی های سرمایه ای ۱۲۰.۹ هزار میلیارد ریال و کسری تراز عملیاتی و سرمایه ای نیز ۹۳.۸ هزار میلیارد ریال بوده است

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme