خانه / اخبار روز / اخبار علمی و تکنولوژی و بازی / با ارزش ترین کمپانی های جهان

با ارزش ترین کمپانی های جهان

طی رتبه بندی که اخیرا بر اساس نظرسنجی از ۳ میلیون کاربر در سراسر دنیا انجام گرفته لیست برترین کمپانی های جهان اعلام شد. بر این اساس شرکت گوگل از کمپانی اپل سبقت گرفته و به “برند ارزشمند جهان” تبدیل شده است.

کمپانی ICBC

این برند دهمین برند جهان با ارزش ۳۶٫۳ میلیارد دلار است و در سال های گذشته رتبه ی ۱۳ را در این لیست داشته است. کمپانی ICBC، بانک دولتی چین و  بزرگترین و با ارزش ترین بانک جهان است.

کمپانی Facebook

برند فیس بوک با ارزش بیش از ۶۱ میلیارد دلار تاکنون رتبه ی نهم را بدست آورده و پیشرفت چشم گیری داشته است چرا که در سال های قبل در رتبه ی ۱۷ بوده است. در آمد این کمپانی در سال ۲۰۱۶، ۵۱ در صد افزایش یافته و این افزایش رشد همچنان ادامه دارد. احتمال میرود که ۲۰ درصد از این در آمد مربوط به اینستاگرام باشد. با این روند رشد تا پایان سال ۲۰۱۷ این کمپانی به رتبه های اول نزدیکتر خواهد شد.

کمپانی Walmart

این برند که مربوط به فروشگاه های زنجیره ای و هایپرمارکت ها است با ارزش بیش از ۶۲ میلیارد دلار رتبه ی هشتم را بدست آورده است. نکته ی جالب این است که این کمپانی در سال ۲۰۱۵ نیز رتبه ی هشتم را داشت.

کمپانی Verizon

این کمپانی مخابراتی آمریکایی در رتبه ی هفتم قرار دارد و ارزش آن بیش از ۶۲ میلیارد دلار است. این شرکت مخابراتی در سال گذشته رتبه ی پنجم را داشته و در سال ۲۰۱۶ به پایین لیست سقوط کرده است.

کمپانی Samsung

شرکت کره ای سامسونگ با ارزش ۶۶ میلیارد دلار رتبه ی ششم را بدست آورده و این درحالی است که در سال گذشته رتبه ی هفتم را داشته است. این کمپانی با رسوایی های مختلفی چون آتش سوزی Galaxy 7 و دستگیری برخی از مدیرانش همچنان در لیست برترین برند های دنیا قرار دارد.

کمپانی Microsoft

مایکروسافت دارای ارزش ۷۶ میلیارد دلار است و با این ارزش جایگاه پنجم را به خود اختصاص داده است. ارزش مایکروسافت نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است. این کمپانی ۲۶ در صد سود خود را از LinkedIn بدست آورده است.

کمپانی AT&T

AT&T  بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت، سرویس‌دهنده اینترنت، اشتراک تلویزیون اینترنتی و دومین اپراتور شبکه تلفن همراه آمریکا است که با ارزش ۸۷ میلیارد دلار در رتبه ی چهارم ارزشمند ترین کمپانی های ۲۰۱۶ قرار گرفته و سود چشم گیری داشته است. این کمپانی در طول یک سال ۴۵۵ درصد سود کرده است و از رتبه ی ۶ سال ۲۰۱۵ به رتبه ی ۴ صعود کرده است.

کمپانی Amazon

ارزش برند آمازون ۱۰۶ میلیارد دلار است و در رتبه ی سوم قرار گرفته است. این کمپانی رشد قابل توجهی داشته و تا پایان سال ۲۰۱۷ این روند افزایشی ادامه خواهد داشت. این کمپانی اعلام کرده است که تا ۱۸ ماه آینده ۱۰۰،۰۰۰ شغل در ایالات متحده ایجاد خواهد کرد. احتمال میروند که با این روند تا پایان سال به رتبه ی اول این لیست برسد.

کمپانی Apple

ارزش کمپانی اپل ۱۰۷ میلیارد دلار است و در رتبه ی دوم قرار گرفته است. این کمپانی نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد ضرر کرده و از رتبه ی اول به رتبه ی دوم سقوط کرده است. این موضوع نشان میدهد که اپل طرفداران سخت افزاری خود را از دست داده است. یکی دیگر از عوامل سقوط این کمپانی، ممکن است وارد شدن محصولات رقبای جدید مثل هواوی به عرصه ی تکنولوژی است.

کمپانی Google

گوگل با رشد ۲۴ درصدی توانست رتبه ی اول این لیست را به خود اختصاص دهد. این شرکت با ارزش بیش از ۱۰۹ میلیارد دلار از رتبه ی دوم به رتبه ی اول صعود کرد و رقیب اصلی خود، اپل را کنار زد. از آخرین باری که گوگل عنوان برترین برند جهان را دریافت کرد ۶ یا ۷ سال میگذرد. روند صعودی این کمپانی همچنان ادامه دارد و احتمال میرود تا پایان سال ۲۰۱۷ به قوت خود باقی باشد.

۱ دیدگاه

  1. ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme