خانه / بیوگرافی / بدر هاری پسر بد دنیای رزمی

بدر هاری پسر بد دنیای رزمی

بدر هاری پسر بد دنیای کیک بوکسینگ با اصلیت مراکشی، سال ۱۹۸۴ در آمستردام هلند بدنیا آمد. او ورزش کیک بوکسینگ را در هفت سالگی را در باشگاهی نه چندان مطرح شروع کرد و پس از آنکه در این ورزش مهارتهایی بدست آورد به عضویت در باشگاه چاکوریکی درآمد و زیر نظر مربی معروف و حرفه ای کیک بوکسینگ آقای تام هارنیک فعالیت حرفه ای خودش را شروع کرد.

با پیشرفتی که در کیک بوکسینگ داشت توانست خیلی زود و در سن ۱۷ سالگی راهی مبارزات حرفه ای شود. در سال ۲۰۰۰ اولین مبارزه کیک بوکسینگ خود را در مقابل راکی گراندین از کشور هلند انجام داد که این مبارزه را با ناک اوت شدن مقابل حریفش باخت و به مدت دو سال از شرکت در مسابقات حرفه ای کناره گیری کرد. در سال ۲۰۰۲ در یک مبارزه کیک بوکسینگ حریفش را ناک اوت کرد و چند ماه بعد در اولین مبارزه خود در MMA شرکت کرد و در مسابقه پادشاه رینگ از حریف خود توسط یک سابمیشن شکست خورد. این تنها مبارزه بدر هاری در مسابقات MMA بود و او از این مسابقات کناره گیری کرد در همان سال در یک مبارزه کیک بوکسینگ حریف ترکیه ای خود را در راند پنجم ناک اوت کرد ولی در مسابقات سال بعد با نمایش نه چندان خوب شکست هایی در کارنامه اش ثبت شد.

بدر هاری- الیستار اوریم

او که به اشتباهاتش پی برده بود با تمریناتی که انجام داد بالاخره توانست نقاط ضعف خود را بپوشاند و در سال ۲۰۰۳ روی نوار پیروزی افتاد و تا سال ۲۰۰۵ دیگر شکست نخورد. در این سال مبارزه ای بین او و استفان لکو قهرمان هلندی برگزار شد تا پرچمدار تیم هلند مشخص شود و متاسفانه او این مبارزه را واگذار کرد و استفان لکو برای مسابقات برون مرزی در تیم هلند انتخاب شد. همین اتفاق باعث شد که او دیگر از تیم هلند بیرون رفته و تصمیم گرفت از این پس زیر پرچم مراکش مبارزه کند.

پنج ماه بعد در مبارزه ای تاریخی توانست رقیبی که پرچم هلند را از دستان او درآورده بود در راند دوم ناک اوت کند و انتقام شکست قبلی خود را از او بگیرد. به علت خشونتی که در رفتار بدر هاری بود و ناتوانی در کنترل خشمش، به او لقب پسر بد (bad boy) را دادند و پس از آنکه صاحب عناوین و افتخارات متعددی شد لقب پسر طلایی هم به کارنامه اش اضافه شد. حال او پای به عرصه ای گذاشته بود که نخبگان متعددی از جمله ری سفو، رمی بنجاسکی، سمی شیلت و الیستار اوریم را پیش رو میدید.

بدر هاری-روسلان کارایو

او در سال ۲۰۰۷ در فینال مسابقات جایزه بزرگ کی وان در دسته فوق سنگین مقابل رمی بنجاسکی پس از سه راند مبارزه با تصمیم داوران شکست خورد و از رسیدن به قهرمانی این رقابت ها بازماند. در مسابقات کی وان ۲۰۰۸ برای رسیدن به فینال مسابقات تلاش زیادی کرد و رقیبان سرسختی مثل ری سفو، هونگ مان چوی و پیتر آرتز را شکست داد تا به رمی بنجاسکی برسد. همه چیز برای رسیدن او به قهرمانی مهیا بود اما او از کوره در رفت و با یک ضربه خطای پا باعث شد تا دیس کوالیفای (رد صلاحیت) شود و بازی به نفع رمی بنجاسکی تمام شود.

بدر هاری - رمی بنجاسکی

ضربه خطای بدر هاری به رمی بنجاسکی

بدر هاری در رقابت های گوناگونی شرکت کرده و عناوین در خور شانی نیز دارد. از جمله افتخارات او می توان به مقام دوم مسابقات جایزه بزرگ کی وان در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ ، قهرمانی مسابقات شوتایم در سال ۲۰۱۰ و قهرمانی در مسابقات جی اف سی سال ۲۰۱۴ اشاره کرد.

پسر بد تاکنون ۱۱۸ مبارزه انجام داده که از این تعداد ۱۰۶ پیروزی و ۱۲ شکست نصیب او شده است. رکوردی که هر کسی نمی تواند به آن دست پیدا کند.

کلیپ زیر بخشی از توانایی های این مبارزه بزرگ را به نمایش کشیده است

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme