خانه / اخبار روز / حوادث / برنج هم وارد لیست سارقان شد

برنج هم وارد لیست سارقان شد

برنج هم وارد لیست سارقان شد

مجرم سابق‌دار که متوجه رشد سرسام‌‌آور برنج در بازار شده بود، یک شبکه سرقت تشکیل داد. اعضای این باند با کمین در راه‌های منتهی به تهران به خودروهای حامل برنج حمله و محموله آنها را سرقت می‌کردند.

به گزارش جوان، ساعت ۵ صبح روز دوشنبه، ۱۲ مهرماه بود که راننده یک خودروی نیسان وانت در محدوده بزرگراه بعثت، مأموران کلانتری ۱۳۲ نبرد را از ماجرای سرقت با خبر کرد. وی در شرح ماجرا گفت: لحظاتی قبل در حال انتقال محموله بار برنج به شهرری بودم. برای بررسی چرخ‌های خودرو برای لحظاتی کنار بزرگراه توقف کردم. همان لحظه یک خودروی پژو ۴۰۵ مشکی رنگ توقف کرد و دو سرنشین آن پیاده شدند. وقتی به طرفم آمدند، فکر کردم که به دنبال آدرس هستند، اما دیدم که چاقو و قمه به دست دارند. آنها به من حمله کردند و با چند ضربه مجروحم کردند. بعد هم خودروی نیسان را که حامل ۳۰ میلیون تومان بار برنج بود، سرقت کردند.
بعد از طرح شکایت، پرونده به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. در حالی که بررسی در این باره به جریان افتاده بود، شکایت‌های مشابهی به پلیس گزارش شد. مشخصاتی که شاکیان از سارقان می‌دادند، نشان می‌داد که همه سرقت‌ها از سوی اعضای یک باند اتفاق می‌افتد.
کارآگاهان بعد از بررسی شکایت‌ها متوجه شدند که اعضای این باند در گروه‌های چند نفره در بزرگراه‌های اطراف تهران پرسه می‌زنند و بعد از شناسایی خودروهای حامل بار برنج در فرصت مناسب راننده را مجروح و خودروی حامل بار را سرقت می‌کنند. شیوه دیگر سارقان این بود که با ایجاد تصادف ساختگی راننده نیسان را مجبور به توقف می‌کردند و بعد از ضرب و جرح سناریوی سرقت را رقم می‌زدند.

سه ماه بعد از طرح اولین شکایت و در حالی که تلاش‌ پلیس با ناکامی مواجه شده بود، کارآگاهان با بررسی سوابق خریداران اموال مسروقه مواد غذایی، متوجه شدند که مجرم سابقه‌داری به نام مجید. ق ۳۸ ساله به تازگی گاراژ بزرگی در خیابان تختی اجاره کرده است. ۱۳ دی‌ماه وقتی کارآگاهان برای بازرسی در محل حاضر شدند، مجید با دیدن مأموران پا به فرار گذاشت، اما در جریان تعقیب و گریز با شلیک گلوله بازداشت شد. کارآگاهان در بررسی گاراژ چند صدتن برنج سرقتی را کشف کردند.

 مجید در اولین بررسی‌ها به سرقتی بودن محموله اعتراف کرد و گفت که محموله‌ را از مجرم سابقه‌دار معروفی به نام فخرالدین. ن ۴۰ ساله تحویل گرفته است.

بازداشت سرکرده

بررسی سوابق فخرالدین حکایت از این داشت که او از سال ۸۲ بارها به اتهام سرقت بازداشت شده و به زندان افتاده بود. خیلی زود مخفیگاه وی در کیانشهر شناسایی شد و چند ساعت بعد او به همراه عضو دیگر باند که محمد. ن ۳۵ ساله نام داشت، بازداشت شد. در بازرسی از مخفیگاهش بیش از ۵۰۰ کیلوگرم از برنج‌های سرقتی پیدا شد.
اقرار به راهزنی‌های سریالی

فخرالدین به عنوان سردسته باند در این باره گفت: از چند ماه قبل شبکه سرقت محموله‌ها را تشکیل دادم. وحید، محمد، دلاور و فرهاد هم اعضای این باند هستند. حساب سرقت‌هایی هم که در این مدت انجام دادیم از دستم در رفته است. او گفت با خودروی پژوی من یا خودروی سایر اعضای باند در بزرگراه‌های اطراف شهر مثل آزادگان، بسیج، جاده مخصوص، یاسینی و بعثت پرسه می‌زدیم. بعد از شناسایی خودروهای حامل بار برنج، مطابق نقشه وحید، دلاور و فرهاد با چاقو و قمه به راننده‌ها حمله می‌کردند و آنها را زخمی و بعد خودرو را سرقت می‌کردیم. بعد از آن محموله سرقت شده را به گاراژی که مجید در خیابان تختی اجاره کرده بود، منتقل می‌کردیم. بعد از تخلیه بار، اموال باارزش داخل خودرو را هم سرقت و نیسان را در یکی از خیابان‌ها رها می‌کردیم.

بازداشت اعضای دیگر باند
با اطلاعاتی که فخرالدین در اختیار پلیس گذاشت، چند ساعت بعد سایر اعضای باند وحید. ن ۲۵ ساله، قاسم. هـ ۳۸ ساله، فرهاد.ن۲۱ ساله، فرهاد. و ۲۸ ساله، منصور. ر ۴۰ ساله و دلاور. ی ۳۴ ساله در خانه مجردی‌ اجاره‌ای‌شان در محله شوش بازداشت شدند. از مخفیگاه متهمان مقدار زیادی لوازم سرقت شده از داخل خودروها کشف شد. بعد از آن بود که شاکیان با حضور در اداره پلیس متهمان را شناسایی کردند.
سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران گفت: همه اعضای باند به سرقت‌های سریالی محموله‌های برنج اعتراف کرده‌اند و دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی قاضی صادر شده است. وی از شاکیان درخواست کرد برای طرح شکایت به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme