خانه / سرگرمی / برترین ها / بهترین بسکتبالیست های جهان در سال 2017

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال 2017

تمام عیار: بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

۱۰- بلیک گریفین

متولد ۱۹۸۹ در آمریکا با قد ۲۰۸ سانتی متر و وزن ۱۱۴ کیلوگرم. در پست پاور فوروارد تیم لس آنجلس کلیپرز بازی میکند

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

 

۹- پال جرج

بازیکن آمریکایی متولد سال ۱۹۹۰ با قد ۲۰۳ سانتی متر و وزن ۱۰۰ کیلوگرم بازیکن تیم ایندیانا پیسرز در پست اسمال فوروارد است. جورج در ۱ ژوئیه ۲۰۱۰ قراردادی دو ساله به ارزش ۳٫۹ میلیون دلار با تیم پیسرز امضا کرد.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

۸- انتونی دیویس

انتونی دیویس پسر متولد۱۱ مارچ ۱۹۹۳ در شیکاگو با قد ۲۰۸ سانتی متر و وزن ۱۰۰ کیلوگرم  بازیکن ملی‌پوش تیم ملی بسکتبال ایالات متحده آمریکا است که هم‌اکنون در پست پاور فوروارد برای تیم نیو اورلئانز هورنتز در ان بی ای بازی می‌کند.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

۷- جیمز ادوارد هاردن جونیور

جیمز ادوارد هاردن جونیور متولد سال ۱۹۸۹ در لس آنجلس، بسکتبالیست حرفه‌ای آمریکایی با قد ۱۹۶ سانتی متر و وزن ۱۰۰ کیلوگرم است که در تیم هیوستون راکتس در پست شوتینگ گارد در لیگ ان بی ای بازی می‌کند.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

۶- کووای لئونارد

کووای لنارد یا لئونارد متولد ۱۹۹۱ میلادی در ریورساید در کالیفرنیا بازیکن امریکایی حرفه‌ای ان بی ای است. او با قد ۲۰۴ سانتی متر و وزن ۱۰۴ کیلوگرم در تیم سن آنتونیو اسپرز در پست شوتینگ گارد بازی میکند.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

۵- راسل وستبروک

راسل وستبروک متولد سال ۱۹۸۸ در لانگ بیچ، بازیکن بسکتبال حرفه‌ای آمریکایی است. این ملی‌پوش تیم ملی بسکتبال مردان آمریکا با قد ۱۹۱ سانتی متر و وزن ۸۵ کیلوگرم اکنون در تیم اکلاهما سیتی تاندر در پست پوینت گارد بازی می‌کند.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

۴- کریس پاول

کریستوفر امانوئل پاول متولد سال ۱۹۸۵ در کارولینای شمالی ملی پوش بسکتبال اهل ایالات متحده آمریکا است. کریس پاول با تیم ملی بسکتبال آمریکا برنده مدال طلا المپیک پکن او از سال ۲۰۰۵ تا سال ۲۰۱۱ در تیم نیواورلینز هورنتس در اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا بازی می‌کرد. پائل در سال ۲۰۰۶ بهترین تازه‌وارد سال ان‌بی‌ای شد. پاول سپس در دسامبر ۲۰۱۱ در یک قرارداد جنجالی به تیم لس آنجلس کلیپرز پیوست. او با قد ۱۸۳ سانتی متر و وزن ۷۹ کیلوگرم در پست پوینت گارد بازی میکند.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

۳- استیون کری

واردل استفن کری دوم متولد ۱۹۸۸ در اکران، اوهایو معروف به استف کری (انگلیسی: Steph Curry)، بازیکن تکنیکی و چیره‌دست بسکتبال اهل ایالات متحدهٔ آمریکا است. او یکی از بهترین شوت‌زن‌های پرتاب سه‌امتیازی در اِن‌بی‌اِی است. بازیکن گارد رأس تیم گلدن استیت واریرز است. کری در درَفت سال ۲۰۰۹ توسط تیم گلدن استیت انتخاب شد و از همان سال در تیم گلدن استیت واریرز فعالیت می‌کند. کری در سال ۲۰۱۵۵ به عنوان بهترین بازیکن فصل انتخاب شد و در همان سال نیز به همراه گلدن استیت واریرز قهرمان ان‌بی‌ای شد.اما در فینال پلی آف ان بی ای سال ۲۰۱۶ لبران جیمز وکلیولند کاوالیرز انتقام فینال سال ۲۰۱۵ را از او و تیم گلدن استیت گرفتند.
او در پرتاب های از راه دور و چندین متر عقب تر از خط ۳امتیازی مهارت ویژه ای دارد.در دریبل کردن و بازی سازی و نفوض و به هم ریختن دفاع حریفان استاد است . به همین دلیل دفاع کردن او کار بسیار مشکلی است که همین ویژگی ها از او یک بازیکن مهار نشدنی در فاز حمله ساخته است.
کری در ۲ فصل متوالی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به عنوان با ارزشترین بازیکن فصل NBA انتخاب شد.در فصل ۲۰۱۵_۱۶ رکورد فوق العاده ۷۳ پیروزی را به همراه دیگر هم تیمی هایش برای تیم گلدن استیت کسب کرد که رکورد بیشترین پیروزی کسب شده در یک فصل توسط یک تیم در تاریخ ان بی ای شکسته شد. او با قد ۱۹۱ سانتی متر و وزن ۸۶ کیلوگرم در پست پوینت گارد بازی میکند.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

رکورد بیشترین پرتاب سه امتیازی دریک مسابقه ان بی ای

استفن کری دربازی مقابل پلیکانز در فصل ۲۰۱۶_۱۷ سیزده اقدام از هفده پرتاب سه امتیازی خود را وارد سبد کرد و رکورد بیشترین پرتاب سه امتیازی موفق در یک مسابقه ان بی ای را شکست.رکورد قبلی ۱۲ پرتاب موفق توسط کوبی برایانت بود.

 

۲- کوین دورانت

کوین وین دورانت متولد سال ۱۹۸۸ در واشنگتن دی.سی.، بسکتبالیست سرشناس آمریکایی است. این ملی‌پوش تیم ملی بسکتبال مردان آمریکا اکنون در تیم گلدن استیت واریرز بازی می‌کند. او قبل از پیوستن به تیم گلدن استیت واریرز، برای اکلاهماسیتی تاندر توپ میزد. او در مسابقات جام جهانی بسکتبال سال ۲۰۱۰ جایزه بهترین بازیکن (MVP Award) را دریافت کرد.

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

کوین از جدی ترین و سرسخت ترین حریفان لبران جیمز محسوب میشود.این دو بازیکن در فینال NBA درسال ۲۰۱۳ مقابل هم قرار گرفتند که در نهایت لبران جیمز موفق به کسب عنوان قهرمانی به همراه تیم میامی شد.انتظار میرود این دو بازیکن بار دیگر در فینال سال ۲۰۱۷۷ مقابل هم قرار گیرند که رقابتی بسیار دیدنی خواهد بود. هم چنین کوین دورانت از بهترین های تاریخ بسکتبال در پست ۳(اسمال فوروارد) محسوب میشود. دورانت در سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان ارزشمندترین بازیکن ان بی ای MVP انتخاب شد. کوین با قد ۲۰۶ سانتی متر و وزن ۱۰۹ کیلوگرم در پست اسمال فوروارد بازی میکند.

 

۱- لبران جیمز

لبران ریمون جیمز (به انگلیسی: LeBron Raymone James)، بسکتبالیست سر شناس آمریکایی، در سال ۲۰۰۴، در سن ۱۹ سالگی جایزهٔ بهترین بازیکن جوان سال اتحادیهٔ ملی بسکتبال (NBA) را از آن خود کرد. در تاریخ بسکتبال، او جوان‌ترین بازیکنی است که تابحال به این افتخار نائل آمده است. بر اساس نظرسنجی ای‌اس‌پی‌ان هر سال، ۴ بار انجام می‌شود و در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۵، جیمز با ۲۲٫۴ درصد آرا محبوبترین بازیکن ان بی ای است. وی این در سال ۲۰۱۳ و در دو ماه اول ۲۰۱۴ نیز عنوان محبوب‌ترین را از آن خود نمود.

لبران با کسب ۲۷۸۰۳ امتیاز تا ژانویه ۲۰۱۷ نفر هشتم بیشترین امتیاز آوران تاریخ NBA است و با توجه به این آمار و فصل های آینده ای که لبران در پیش دارد به نظر میرسد پس از سالیان رکورد نفر اول کریم عبدالجبار با ۳۸۳۸۷ امتیاز در خطر است

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

بهترین بسکتبالیست های جهان در سال ۲۰۱۷

وی متولد ایالت اوهایو می‌باشد. او هم‌اکنون بازیکن تیم کلیولند کاوالییرز است. گویا او در کودکی پدرش از پیشش رفت و او با مادرش زندگی می‌کرد. او به همراه تیم دبیرستانش قهرمان مسابقات بسکتبال دبیرستانها شد. او یکی از رکوردداران لیگ حرفه‌ای می‌باشد. جیمز چهارمین گلزن تاریخ لیگ ان بی ای با آمار (بالای ۲۷۷ امتیاز در هر بازی) پس از کریم عبدالجبار،مایکل جردن و ویلت چمبرلین قرار دارد. لبران به عنوان یکی از بهترین بازیکن‌های تاریخ بسکتبال به شمار می‌آید.

او تا کنون چهار بار عنوان بهترین بازیکن فصل ان بی ای را از آن خود کرده‌است. جیمز در سال ۲۰۰۸ بهترین گل زن لیگ لقب گرفت. وی از سال ۲۰۰۵ تا کنون در تیم ستارگان همایش شرق قرار گرفته و در سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۸ هم بهترین بازیکن بازی ستارگان لقب گرفته‌است. لقب او شاه جیمز می‌باشد. او دو متر و سه سانت (شیش فوت و هشت اینچ) قد دارد و در پست تهاجمی یا اسمال فوروارد استفاده می‌شود. جیمز تا کنون سه بار قهرمانی ان بی ای را به دست آورده است. او از دیدگاه تحلیل گران لیگ به عنوان کاربردی‌ترین و تأثیر گزارترین بازیکن لیگ معرفی شده‌است. او یکی از سه بازیکن تاریخ ان بی ای به شمار می‌رود که توانسته در اولین فصل حضور خود در لیگ آمار (۲۰ امتیاز و ۵ ریباند و ۵ پاس گل) را در هر بازی بدست آورد. او تنها بازیکن ان بی ای به شمار می‌رود که در یک دیدار موفق به کسب ۴۳ امتیاز و ۱۳ ریباند و ۱۵ پاس گل و ۲ توپ ربایی و ۴ بلاک شوت (در بازی با دنور) شده‌است. جیمز تا کنون ۵ بار در تیم اول منتخب ان بی ای و ۲ بار در تیم منتخب دفاعی قرار گرفته‌است. او در سال ۲۰۱۰ با قراردادی ۶ ساله به ارزش ۱۱۰ میلیون دلار از تیم کلیولند به میامی هیت منتقل شد تا در کنار دوین وید و کریس باش (که آن‌ها نیز قرارداد شش ساله دارند) بازی کند.

او در سال ۲۰۱۴ به تیم زادگاه خود یعنی کلیولند کاوالیرز بازگشت تا در کنار کوین لاو و اروینگ این تیم را به یکی از مدعیان اصلی قهرمانی تبدیل کند. او بازیکنی حرفه‌ای است که علاوه بر بازی درست و آموزنده یکی از ورزشکاران خوش‌اندام است.

او با قد ۲۰۳ سانتی متر و وزن ۱۱۳ کیلوگرم در پست اسمال فوروارد بازی میکند

 

 

پست‌های بسکتبال ( Basketball positions) به محل قرارگیری هریک از بازیکنان یک تیم بسکتبال در نقاط مختلف زمین بازی گفته می‌شود. در بازی بسکتبال پنج پست مختلف وجود دارد که به ترتیب عبارتند از:

  1. پوینت گارد ( Point guard)
  2. شوتینگ گارد ( Shooting guard)
  3. اسمال فوروارد ( Small forward)
  4. پاور فوروارد ( Power forward)
  5. سنتر ( Center)

گاهی اوقات بجای نام بردن از نام این پست‌ها از شماره آنها استفاده می‌شود، در فهرست بالا شماره‌ها یه ترتیب درست وارد شده‌اند. برای مثال گاهی به‌جای استفاده از کلمه اسمال فوروارد از کلمهٔ پست ۳ استفاده می شود.
هر بازیکن در هنگام بازی مسئولیت یکی از این پست‌ها را بر عهده دارد. این پست‌ها برای هر بازیکن معمولا بر اساس بلندی قد وی انتخاب می‌شوند. در بیشتر مواقع بلندترین بازیکن تیم در پست سنتر بازی می‌کند که به بازیکن پست ۵ نیز شناخته می‌شود. این در حالیست که بازیکنان با قد متوسط در پست‌های ۳ و ۴، یعنی به عنوان اسمال فوروارد و یا پاور فوروارد بازی می‌کنند. کوتاهترین بازیکنان تیم نیز در پست های ۱ و ۲، یعنی به عنوان پوینت گارد و شوتینگ گارد بازی می‌کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme