خانه / بیوگرافی / بیوگرافی ماساتو کوبایاشی

بیوگرافی ماساتو کوبایاشی

ماساتو کوبایاشی (متولد ۱۰ مارس ۱۹۷۹) کیک بوکسر ژاپنی قهرمان دو دوره مسابقات حرفه ای k1 World max در سال های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۸و قهرمان مسابقات ISKA و یکی از بهترین فایترهای دنیاست. علاوه بر این تجربه حضور در دو فینال مسابقات K1 World MAX را در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ را نیز در کارنامه خود دارد.

بهترین لقب او گرگ نقره ای (Silver Wolf) بوده و در دسته ۷۰ کیلوگرم یکی از یکه تازان دنیای رزمی است.

ماساتو کوبایاشی

رکورد مبارزات کیک بوکسینگ او به این شرح است : ۶۳ مبارزه،۵۵ پیروزی (۲۵ پیروزی با ناک اوت)،۶ شکست (۱ شکست با ناک اوت)،۲ تساوی

ماساتو چگونه به یک قهرمان تبدیل شد

ماساتو در شهر کاشیوا،ژاپن و در تاریخ ۱۰ مارس ۱۹۷۹ به دنیا آمد. وقتی که کوچک بود به خاطر شغل والدینش به سایتاما رفت.او دوران دبیرستان را در دبیرستان آساگیری سپری کرد. در سال ۱۹۹۴ وقتی ۱۵ سال سن داشت به باشگاه بوکس “یونه کورا” رفت. پس از آنکه در به دست آوردن جواز آزمون بوکس حرفه ای ناکام ماند باشگاه را ترک کرد. هنگامی که ۱۷ ساله شد به باشگاه “فوجی” پیوست و مشغول یادگیری کیک بوکسینگ شد چون فکر می کرد کیک بوکسینگ برای مبارزۀ خیابانی مفیدتر است. پس از موفقیت در آزمون کیک بوکسینگ حرفه ای به یک کیک بوکسر حرفه ای AJKF (فدراسیون کل کیک بوکسینگ ژاپن) تبدیل شد.

ماساتو

ماساتو مبارزۀ حرفه ای خود را در ۲۳ مارس ۱۹۹۷ و در برابر “هوتوشی تاکه هارا” انجام داد و توانست او را در راند اول با ناک اوت شکست دهد. او در دومین مبارزه با ناک اوت مغلوب “تاکایوکی کوهیرویماکی” شد.

در ۱۷ مارس ۱۹۹۹ ماساتو بر سر عنوان فوق سبک وزن AJKF با “توموهارو چیبا” مبارزه کرد و موفق شد او را ناک اوت کرده و به عنوان قهرمان جدید معرفی شد. پس از این پیروزی بود که پیشنهادهایی برای مبارزه ماساتو در مسابقات بین المللی بر سر او سرازیر شد. در ۲۲ نوامبر ماساتو با “اِوال دِنتون” از ایالات متحده مبارزه کرد و پس از پنج راند موفق شد او را شکست دهد.زمانی که “پُل اینگرام” (رئیس WKA) این مبارزه را دید از ماساتو به عنوان فایتری سطح بالا یاد کرد و برای او در رتبه بندی جهانی رنکینگ در نظر گرفت. این آخرین مبارزه ماساتو برای AJKF بود. پس از این مبارزه ردۀ سیزده جهانی توسط WKA برای او در نظر گرفته شد. قرارداد بین ماساتو و  AJKF تا سال ۲۰۰۲ دوام یافت و پس از آن ماساتو از چندین باشگاه ورزش های رزمی خواست تا فضای تمرین به او بدهند.

ماساتو در رقابتهای k1

در سال ۲۰۰۰ ماساتو به تایلند رفت و با فایتری به نام “کونگناپاسور چالِرمساک” مبارزه کرد و موفق شد با آپرکات چپ حریفش را ناک اوت کند. در یکم نوامبر سازمان جهانی k1 از ماساتو خواست تا با حریفی از فرانسه با نام “مُراد ساری” مبارزه کند. ماساتو این حریفش را نیز با هوک چپ در راند دوم ناک اوت کرد.

۲۰۰۲:

ماساتو در ۱۱ فوریه ۲۰۰۲ در تورنومنت K1 MAX 2002 ژاپن شرکت کرد.او در فینال تورنومنت “تاکایوکی کوهیرویماکی” را شکست داد. در ۱۱ مِی ۲۰۰۲ او در فینال تورنومنت جهانی K1 World MAX 2002 شرکت کرد. او ابتدا “دوئین لودویگ” را شکست داد اما در نیمه نهایی تورنومنت به “آلبرت کروز” هلندی باخت.

قهرمانی ماساتو در سال ۲۰۰۳:

در پنجم جولای ۲۰۰۳ ماساتو دوباره به فینال ۸ نفر K1 World MAX 2003 رسید. او در یک چهارم نهایی این مسابقات “مایک زامبیدیس” را شکست داد و در نیمه نهایی “ساکتداو کیاتپوتون” از تایلند را مغلوب کرد و در فینال هم “آلبرت کراس” را با هوک چپ در راند دوم ناک اوت کرد و قهرمان شد.

مبارزه ماساتو و مایک زامبیدیس

مبارزه ماساتو و مایک زامبیدیس

۲۰۰۴:

او در تورنومنت آزاد K1 MAX در ژاپن با شکست دادن “سِرکان ییلماز” از ترکیه به فینال ۸ نفر K1 World MAX 2004 راه یافت.در یک چهارم نهایی این مسابقات “نارانت اونگالاگ” از مغولستان را شکست داد و در نیمه نهایی “آلبرت کراس” را مغلوب کرد ولی در فینال به “بوکاو پور پراموک” از تایلند باخت.

مبارزه ماساتو و بوکاو پور پراموک

مبارزه ماساتو و بوکاو پور پراموک

۲۰۰۷:

او در ۳ اُکتبر ۲۰۰۷ در فینال مسابقات K1 World MAX 2007 حضور پیدا کرد.در گام اول موفق شد “بوئاکاو” تایلندی را شکست دهد.در نیمه نهایی فایتر اوکراینی “آرتور کیشنکو” را مغلوب کرد تا در فینال در برابر شوت بوکسر هلندی “اندی ساوِر” قرار بگیرد. در مبارزه فینال ماساتو با تکنیکال ناک اوت مغلوب فایتر هلندی شد.

مبارزه ماساتو و آرتور کوشینکو

مبارزه ماساتو و آرتور کوشینکو

تکرار قهرمانی در سال ۲۰۰۸:

ماساتو در فینال ۱۶ نفر آن سال با شکست دادن “ویرگیل کالاکودا” از افریقای جنوبی به فینال ۸ نفر K1 World MAX 2008 صعود کرد.در یک چهارم نهایی او فایتر ارمنی “گاگو دِراگو” را شکست داد. در نیمه نهایی و پس از چهار راند موفق شد “یوشیهیرو ساتو” را مغلوب کند.در فینال هم پس از چهار راند نفس گیر از سد “آرتور کیشنکو” گذشت و قهرمان شد.

ازدواج:

ماساتو در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که با بازیگر ژاپنی به نام “شین یازاوا” ازدواج کرده است.

بازنشستگی:

ماساتو مبارزۀ بازنشستگی خود را در برابر اَندی ساوِر و در خلال مسابقات “دینامیت ۲۰۰۹ ” برگزار کرد. مبارزه آنها ۵ راند طول کشید ولی در نهایت ماساتو موفق شد حریفش را شکست دهد و در اوج بازنشسته شود.

مبارزه ماساتو و اندی ساور

مبارزه ماساتو و اندی ساور

مسئولیت ماساتو در سازمان جهانی K1:

در ماه مِی ۲۰۱۲ ماساتو خود را به عنوان مجری تولیدی سازمان جهانی K1 معرفی کرد.

عناوین قهرمانی ماساتو کوبایاشی:

قهرمان فوق سبک وزن AJKF در سال ۱۹۹۹

قهرمان جهانی ISKA در سال ۲۰۰۰

قهرمان مسابقات K1 World MAX ژاپن در سال ۲۰۰۲

قهرمان مسابقات K1 World MAX ژاپن در سال ۲۰۰۳

قهرمان فینال مسابقات K1 World MAX 2003

فینالیست مسابقات K1 World MAX 2004

فینالیست مسابقات K1 World MAX 2007

قهرمان فینال مسابقات K1 World MAX 2008

در ادامه یک کلیپ فوق العاده از مبارزات ماساتو را تماشا کنید

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme