بیکن چیست؟

بیکن چیست؟ بیکِن به (به انگلیسی: Bacon)، گوشتخوک  سوده شده را می‌گویند. البته با گوشت حیوانات دیگر نظیر بوقلمون نیز میتوان بیکن درست کرد. بیکن را از نمک‌سود کردن گوشت در حوض شوراب با مقدار زیادی نمک تهیه می‌کنند. بیکن به گوشتی که آن را خشک کرده اند نیز اطلاق می‌شود. پس از نمک‌سود کردن و یا خشک کردن گوشت به بیکن حاصل شده بیکن سبز و یا بیکن تازه می‌گویند. بیکن تازه ممکن است در مراحل بعدی به مدت چند هفته و یا چند ماه تحت تأثیر هوای خشک و سرد قرار بگیرد. در مواردی بیکن تازه یا سبز را جوشانده و یا دوداندود می‌کنند. بیکن تازه یا بیکن سبز و همچنین بیکن خشک شده پیش از خوردن باید پخته شوند. بیکن جوشانده شده برای تناول مناسب است اما بیکن دوداندود شده پیش از استفاده به عنوان غذا می‌بایست طبخ شود.

بیکن بوقلمون

بیکن بوقلمون

از آنجائیکه بسیاری از مردم دنیا بنا به دلایل مذهبی و یا رژیمهای غذائی نمی‌توانند از گوشت خوک استفاده نمایند، در سالهای اخیر محصولی با نام «بیکن» و همین روش پخت اما با استفاده از گوشت‌های دیگر مانند گوساله، گوسفند، بوقلمون و مرغ تهیه و روانه بازارهای جهانی می‌گردد.

به عنوان مثال در سال ۲۰۱۲ و برای اولین بار در ایران، (کشوری با اکثریت جمعیت مسلمان که گوشت خوک در دین آنها حرام می‌باشد)، بیکن گوساله با استفاده از گوشت گوساله حلال، به سفارش و مشارکت رستوران فست کژوال پنج نفر (فایو گایز) در تهران (پایتخت ایران) تولید و عرضه شد که با استقبال زیاد مصرف‌کنندگان روبرو شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme