خانه / آشپزی / دانستنی های آشپزی / برنج خوب و خصوصیات آن

برنج خوب و خصوصیات آن

مهم ترین نکته در تهیه پلو و چلو ،برنج خوب است . خصوصیات یک برنج خوب عبارت است از سفت بودن ، بلند و باریک بودن ، و سفید بودن مغز آن و اینکه خرده نداشته باشد ، همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که برنج کهنه بهتر از برنج تازه می باشد.بدیهی است که برنج خوب از قیمت بالاتری برخوردار است اما حجم آن پس از پخت به طور قابل ملاحظه ای از برنج های معمولی بیشتر است پس می تواند جبران اضافه قیمتش را بکند.

نکاتی مهم برای پخت برنج :

1 – برای چلو بهتر است اقلا 15 دقیقه برنجمان خیس بخورد
2 – دیگ برنج باید به اندازه 3 لیتر آب ظرفیت داشته باشد وگرنه برنجمان خوب قد نمی کشد
3 – برای پخت برنج ابتدا دیگ آب را روی آتش تند قرار دهید و صبر کنید که آب به جوش بیاید و سپس برنج را از آب نمک درآورده و درون آب جوش بریزید و در هنگامی که برنج در آب می جوشد دو الی سه دفعه آب سرد در دیگ بریزید تا برنج خوب خودش را باز کند و ضمنا با احتیاط آن را هم زده و کف برنج را بگیرید.
4 – هنگامی که برنج از حالت سفتی درآمد و در آب جوش بر گشت آن را در آبکش بریزید و آب ولرم رویش بریزید تا شوری آن به دلخواهتان شود.
5 – پس از آن دیگ را بر روی آتش قرار دهید و به اندازه دو استکان آب سرد در آن ریخته جو که آمد 100 گرم روغن درون آن بریزید و بگذارید 5 دقیقه روی آتش بماند و سپس برنج را درون آن ریخته و درب دیگ را با پارچه ای بپیچید و روی دیگ بگذارید. زمانی حدود یک ساعت برای دم کشیدن برنج لازم است پس صبور باشید

امیدوارم این نکته ها در تدارک هر چه بهتر غذا به شما کمک کند

 

تمام عیار

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme