خانه / سلامت / گیاهان دارویی / درمان سرطان های بدخیم با ادویه های هندی

درمان سرطان های بدخیم با ادویه های هندی

درمان سرطان های بدخیم با ادویه های هندی

در کشور هند به دلیل تنوع غذایی و استفاده از نوع خاصی از ادویه که ازسالیان دور در طب باستانی این کشور وجود دارد میزان موارد ابتلا به سرطان بسیار کمتر ازسایر کشورها است.

نوعی ادویه هندی که بدخیم ترین سرطانها را درمان میکند

کارشناسان با بررسی بر روی فلفل بلند هندی یا long pepper دریافتند این ادویه حاوی انواع مواد مغذی برای سلامت بدن از جمله نوعی آنزیم است که می تواند رشد تومورهای سرطانی بزرگ را متوقف کند و به این ترتیب مانع پیشرفت سرطان و در نتیجه مرگ بیمار شود.

براساس این تحقیقات که در مجله Journal of Biological به چاپ رسیده است ماده شیمیایی به نام پپرلونگومین می تواند تکثیر درسلول های سرطانی را مهار و ریشه کن کند.

از جمله سرطان هایی که دانشمندان دریافتند با استفاده از فلفل بلند هندی می توان با آنها مقابله کرد، سرطان های پروستات، ریه، روده، سینه و مغز است.

کارشناسان امیدوار هستند که بتوانند نسل جدیدی از داروها با استفاده از ترکیب موجود این فلفل مخصوص را تولید و در درمان سرطان های سرکش به کار برند.
درمان سرطان با فلفل بلند هندی

نکته قابل تامل در این تحقیق تفاوت عملکرد این نوع فلفل با نوع های دیگر فلفل از جمله پاپریکا و چیلی در مقابله با سرطان و مهار آن است.

فلفل های معمولی، چیلی وپاپریکا به دلیل طعم تند خود می توانند باعث نابودی سلول های سرطانی شوند، زیرا عطرو طعم تند کپسایسین ماده شیمیایی موثر در فلفل می تواند باعث مرگ تومورهای سرطانی شود، اما فلفل بلند هندی طعمی شیرین و مطبوع دارد و حاوی کپسایسین نیست و در عوض از طریق وجود آنزیم های خود می تواند مانع رشد تومورها شود.
منبع: namnak.com

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme