خانه / سرگرمی / برترین ها / عجیب ترین جاده های جهان

عجیب ترین جاده های جهان

عجیب ترین جاده های جهان ترسناک ترین جاده های جهان عجیب ترین جاده های دنیا مرگ بارترین جاده های دنیا ترسناک ترین جاده های جهان مهیج ترین جاده های جهان خطرناک ترین جاده های جهان
بعضی از خیابان‌ها عریض، برخی تنگ و باریک و برخی کوتاه هستند. مثل یک خیابان در آلمان که پهنای آن از ۳۱ تا ۴۰ سانتیمتر تجاوز نمی‌کند و باریک‌ترین خیابان دنیا ثبت شده است.
 در این گزارش با مجموعه‌ای از عجیب‌ترین راه‌ها و خیابان‌های جهان آشنا خواهید شد. بعضی از خیابان‌ها عریض، برخی تنگ و باریک و برخی کوتاه هستند. مثل یک خیابان در آلمان که پهنای آن از ۳۱ تا ۴۰ سانتیمتر تجاوز نمی‌کند و باریک‌ترین خیابان دنیا ثبت شده است. با این گزارش همراه باشید تا با عجیب‌ترین خیابان ها، بزرگراه‌ها و پل‌های دنیا آشنا شوید.

باریک ترین خیابان Spreuerhofstraße، رویتلینگن، آلمان این خیابان در سال ۱۷۲۷ میلادی و فقط برای عبور عابران و نه وسایل نقلیه ساخته شده است. خیابان در باریک‌ترین قسمت خود ۳۱ سانتی متر پهنا دارد.

عریض‌ترین خیابان جهان، خیابان نهم خولیو، بوینس آیرس این خیابان با ۱۴۳. ۸ متر عجیب‌ترین خیابان جهان است که در پایتخت آرژانتین بوینس آیرس قرار گرفته است. شاید عابران در این خیابان گم شوند! به همین منظور، در این خیابان داوطلبانی هستنند که در کمک به عبور مردم از این خیابان کمک می‌کنند.

بلند‌ترین ترین جاده جهان، پان امریکن، نیمکره غربی
این جاده بلند‌ترین راه مواصلاتی جهان است که ۲۵۷۴۹. ۵۰۴ طول دارد و از آلاسکا آغاز می‌شود و در نقاط پایین شیلی پایان می‌پذیرد.

کوتاه‌ترین خیابان دنیا، اِبِنزِر، ویک اسکاتلند این جاده ۶٫۲متر طول دار

بزرگ‌ترین یادمان جنگ، جاده اقیانوس بزرگ، ویکتوریا، استرالیا این جاده از تورکی در ۱۰۰ کیلومتری ملبورن آغاز می‌شود و در آلانسفورد پایان می‌یابد و برای یادمان و ادای احترام به سربازان جنگ جهانی اول ساخته شده که در جنگ جان خود را از دست داده اند.

پرپیچ‌ترین خیابان جهان، لمبارد، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا لمبارد استریت یکی از نقاط گردشگری سان فرانسیسکو است که فردی که از خیابان عبور می‌کند باید از پیچ و خم‌های زیگزاگی آن، مداوم آمد و شد داشته باشد.

گرانترین خیابان، ۱۷ مایل درایو، شبه جزیره مونتری، کالیفرنیا ابن خیابان گران‌ترین خیابان جهان است که برای رسیدن به پایین آن باید ۹. ۲۵ دلار پرداخت شود و بین پاسیفیک گروو و پل بیچ ارتباط ایجاد می‌کند.

ترسناک‌ترین پل جهان، خلیج توکیو، ژاپن این پل بین شهر کاوازاکی و کیسارازو ارتباط برقرار می‌کند و به شکل طبیعی تا نیمه خلیج امتداد می‌یابد و سپس در آب پنهان شده و به یک تونل آبی تبدیل می‌شود.

تند‌ترین جاده، گریمزل، کوه‌های آلپ سوئیس

منبع: تابناک

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme