خانه / سرگرمی / تصاویر و مطالب جالب / عکس های قدیمی مربوط به بومیان اصلی آمریکا

عکس های قدیمی مربوط به بومیان اصلی آمریکا

عکس های قدیمی مربوط به بومیان اصلی آمریکا
ادوارد شریف کورتیس (Edward Sheriff Curtis)، چند دهه از عمر خود را وقف عکاسی و فیلمبرداری از سبک زندگی قبیله های بومی آمریکای شمالی کرد و این فعالیت مستمر تبدیل به عکس هایی دلربا و زیبا از آن دوره شد.

فرهنگ بومیان آمریکا، آکنده از عادات جادوگری است که قصد تسخیر ارواح سرگردان را دارد؛ اما این فرهنگ در قرن بیستم در حال محو شدن است. به همین دلیل، ادوارد شریف کورتیس ((Edward Sheriff Curtis)، چند دهه از عمر خود را وقف عکاسی و فیلمبرداری از سبک زندگی قبیله های بومی آمریکای شمالی کرد و این فعالیت مستمر تبدیل به عکس هایی دلربا و زیبا از آن دوره شد.

بنا بر این گزارش، در سال ۱۹۰۶ میلادی، بانکدار و سرمایه گذار ثروتمند جی.پی مورگان، ۷۵ هزار دلار به کورتیس داد تا با این پول، سریالی در مورد بومیان آمریکا بسازد. این دو نفر با کمک هم توانستند سریالی ۲۰ قسمتی با نام سرخ پوستان آمریکای شمالی را خلق کنند. ادوارد بیش از ۲۰ بار در سراسر این قاره سفر کرد و در این مدت توانست بیش از ۴۰ هزار عکس از ۸۰ قبیله تهیه کند. ادوارد همچنین توانست با دوربین فیلمبرداری، ترانه ها و گویش ها، داستان های شفاهی و بیوگرافی های زیادی را ضبط کند.

البته روش های کورتیس برای ضبط این سبک از زندگی، بعدها مورد انتقاد انسان شناسان قرار گرفت. گاه ادوارد افرادی را از چند قبیله متفاوت با یک نوع لباس در کنار هم قرار می داد، آنها را از محل زندگی طبیعی خود دور و یا حتی افرادی که بیش از حد رومانتیک بودند را انتخاب می کرد و همین مسائل نیز بعدها مورد انتقاد قرار گرفت. با وجود این، آثار او همچنان نمایانگر بسیاری از واقعیت هاست و به عنوان یکی از بزرگترین پژوهش ها در مورد بومیان آمریکا به شمار می رود.

یک مادر و نوزاد تهل قبیله آپساروک (Apsaroke) در سال ۱۹۰۸

یک دختر اهل قبیله توا (Tewa) در سال ۱۹۰۶

یک دختر اهل قبیله جیکاریلا (Jicarrilla) در سال ۱۹۱۰

عقاب سیاه، یک مرد اهل قبیله آسینیبون (Assiniboine) در سال ۱۹۰۸

رئیس قبیله کلمته (Klamath) روی یک تپهای در بالای دریاچه کریتر اورگان در سال ۱۹۲۳

دسته ای از مردان ناواهو (Navajo)، صحرای آریزونا در سال ۱۹۰۴

سران قبیله سو (Sioux) در سال ۱۹۰۵

یک مرد آپساروک (Apsaroke) سوار بر اسب در سال ۱۹۰۸

پیگان تیپیس (Piegan Tepees) در سال ۱۹۱۰

منبع: تابناک

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme