خانه / سایر مطالب / اسلحه شناسی / معرفی اسلحه کارابین MAUSER 98K

معرفی اسلحه کارابین MAUSER 98K

گول ظاهر کهنه و فرسوده این سلاح را نخورید. اگر روزی به یک قبضه MAUSER 98K قدیمی و از رده خارج برخوردید ، هیچ نگران نباشید. تنها چیزی که به آن نیاز خواهید داشت چند تکه سنباده نرم ، یک تکه پارچه آغشته به نفت و یک عدد روغندان است تا این پیرمرد را از خواب بیدار کرده و دوباره وارد میدان کنید! MAUSER 98K به شما خواهد فهماند که معنای یک سلاح دقیق و قدرتمند چیست. سلاح MAUSER 98K ، یکی از شاهکارهای تولید شده توسط کارخانه MAUSER است. شاهکاری که هیچگاه سربازان آلمانی را در میادین جنگ تنها نگذاشت. شاهکاری که هنوز توان رقابت با بهترین سلاح های دنیا را دارد.

اسلحه MAUSER 98K

اسلحه MAUSER 98K

در جنگ جهانی اول ، عمده سربازان امپراطوری آلمان به سلاح MAUSER 98K مسلح بودند. طول و وزن زیاد MAUSER 98K باعث شد تا مهندسان کارخانه MAUSER در سال ۱۹۳۴ ، لوله این سلاح را کمی کوتاه تر کنند. قابل ذکر است که بجز کوتاه کردن لوله ، هیچ تغییر یا بهینه سازی دیگری بر روی این سلاح اعمال نشد. یعنی حدود ۱۰۷ سال پیش! جالب اینکه مکانیزم گلنگدن این سلاح ، از یک تکه فولاد مرغوب ساخته شده و تمامی شیارهای موجود در آن ، به روش ماشینکاری به وجود آمده است. این شیوه تولید اگرچه کمی زمانبر و پرهزینه است ، ولی دوام ، کیفیت و دقت سلاح را تضمین می کند.

اسلحه MAUSER 98K

اسلحه MAUSER 98K

سربازان تک تیرانداز ارتش آلمان نازی در طول جنگ ، هیچ سلاحی را به MAUSER 98K ترجیح نمی دادند. مدل های تک تیراندازی این سلاح ، به دوربین های ZF41 2/5X یا ZF42 5X مجهز بودند.
تک تیراندازان آلمانی با این سلاح قادر بودند سربازان دشمن را در فاصله ۱۵۰۰ متری ناکار کنند. (رکوردی که هنوز بسیاری از سلاح های تک تیراندازی مدرن ، به آن دست نیافته اند.) این سلاح ، با شانه فشنگ های ۵ تیری تغذیه می شود. گلوله های پرقدرت ۹۲/۷ × ۵۷ این سلاح ، قدرت مرگباری به آن بخشیده اند که می توانند حیواناتی مانند گراز ۲۵۰ کیلویی را از پای درآورد. جالب است بدانید می توان این سلاح را به صورت تک گلوله تغذیه کرد.

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme