خانه / کامپیوتر و اینترنت / آموزش وردپرس / پارک دامنه چه تاثیری روی سئوی سایت دارد

پارک دامنه چه تاثیری روی سئوی سایت دارد

آیا پارک دامنه روی سئوی سایت تاثیر دارد؟ این تاثیر باعث بهبود سئو می شود یا یک امتیاز منفی برای سایت است؟ در این مطلب به بررسی اثرات پارک کردن دامنه روی سئو سایت می پردازیم.

اثرات منفی پارک دامنه بر سئو و راه حل

اغلب این تصور اشتباه وجود دارد که در صورتی که اگرپسوند دامنه فعلی سایت مثلا com باشد و یک دامنه جدید با همان نام ولی با پسوند دیگر مثلا ir خریداری و روی دامنه اصلی پارک شود , برای سئوی سایت بسیار مفید است و رتبه سایت را در گوگل بالامی برد. در حالی که این کار کاملا به ضرر سئوی سایت است و باعث افت رتبه سایت می شود.چون این دو دامنه با وجود این که نام یکسان دارند ولی پسوند مختلف دارند و مجزا به حساب می ایند.

وجود مطالب تکراری و تاثیر آن روی سئو سایت

در صورتی که با دو آدرس مجزا ,یک صفحه یکسان یا به عبارت دیگر , محتوای یکسان لود شود, این وضعیت از نظر گوگل کپی محتوا تلقی می شود و نه تنها امتیازی به سایت مورد نظر نمی دهد بله در رتبه بندی خود سایت را در جایگاه پایین تری قرار می دهد و احتمال بالایی وجود دارد که سایت را جریمه کند.زیرا گوگل در الگوریتم های جدید خود به موضوع عدم کپی محتوا اهمیت بسیاری می دهد و با اعمال جریمه به سایت های مختلف سعی می کند که از کپی محتوا جلوگیری کند.

سایت هایی که محتوای خود را از سایت های دیگر کپی برداری می کنند, توسط گوگل جریمه می شوند و وقتی دو آدرس مجزا صد در صد محتوای یکسانی داشته باشند این به معنای کپی صد در صد است و در نتیجه کاملا مشخص است که رتبه سایت به طرز قابل توجهی افت می کند. به خصوص اگر این صفحه , صفحه اصلی سایت باشد که این موضوع خیلی مهم تری است و اگردامنه جدید را روی دامنه قبلی پارک کرده اید بایدهرچه سریعتربرای رفع این مشکل اقدام کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme