خانه / سبک زندگی / خانه داری / روش پاک کردن لکه های حاصل از خردل و آدامس از لباس

روش پاک کردن لکه های حاصل از خردل و آدامس از لباس

روشپاک کردن لکه های حاصل از خردل و آدامس از لباس

ممکن است زمانی بر اساس بی احتیاطی مقداری جوهر بر روی پیراهن شما بچکد و یا موقع خوردن ساندویچ مقداری سس بر روی لباس شما بریزد و شما را بسیار نگران کند. معمولا روش پاک کردن لکه ها از روی لباس متفاوت است که ممکن است بسیاری از آنها کارا نباشد. این را بدانید که برخی اوقات روش های پیشنهادی آنها لباس گرانقیمت شما را خراب می کند. کارشناسان نساجی، روشی را برای از بین بردن این لکه ها به شما ارائه می دهد.

بهترین کار این است که لباس را در یک ظرف بدون اینکه بشوریم درون آب قرار دهیم. بعد از آن بهترین انتخاب استفاده از شوینده های مایع مخلوط با آب است. بهتر است یک تکه پارچه سفید آغشته به مواد شوینده را به آرامی روی لکه بمالید و آن را کم رنگ کنید تا لباس شما خراب نشود.

روش پاک کردن لکه

پاک کردن لکه خردل زرد:

ابتدا لکه مورد نظر را بدون پخش کردن بخراشید بعد یک قاشق چایخوری مایع شوینده را در یک فنجان آب گرم بریزید و پارچه را بخوبی بشویید و آن را در برابر اشعه آفتاب پهن کنید. خردل در برابر اشعه خورشید مقاوم نیست و با این روش لکه مورد نظر به راحتی پاک می شود.

پاک کردن آدامس:

ابتدا قسمتی از لباس را که آدامس به آن چسبیده منجمد کنید و آن را بتراشید تا اضافه آدامس جدا شود.  بعد با سشوار آدامس را حرارت بدهید و با یک کارد پلاستیکی دوباره آن را بتراشید. بعد از آن مقداری Bengay (داروی مسکن) که دارای متیل سالیسیلات است به بزنید. متیل سالیسیلات حلال آدامس است. بعد از اینکه آدامس حل شد آن را با حوله نرم به آرامی پاک کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme