خانه / اخبار روز / اخبار روز / چرا تندروها بدنبال بی ارزش کردن برجام هستند؟

چرا تندروها بدنبال بی ارزش کردن برجام هستند؟

چرا تندروها بدنبال بی ارزش کردن برجام هستند؟

پایگاه خبری انتخاب: المانیتور نوشت: همراه با اعتدال گرایان و میانه روها، تندروهای ایران در حال انتقاد از دونالد ترامپ هستند، اما علت انتقاد آنها متفاوت از یکدیگر است.
میانه روها از دونالد ترامپ انتقاد میکنند چراکه نگرانند او ممکن است به قول خود برای پاره کردن برجام عمل کند، اما تندروها از دولت فعلی امریکا می تازند و می گویند چرا توافق را نابود نمی کنید.
ایران و پنج بعلاوه یک، پس از دو سال مذاکرات در سال ۲۰۱۵ به توافق رسیدند. در طول این گفتگوها  و پس از حصول توافق،  تندروها مکررا  توانایی تیم هسته ای ایران را برای مقابله با غرب زیر سئوال بردند.

هنگام مبارزات انتخاباتی امریکا، حسین شریعتمداری که مواضع تندی دارد،  قول ترامپ برای پاره کردن توافق هسته ای را عاقلانه ترین تصمیم او توصیف کرد.

او اخیرا نیز با انتقاد از ترامپ گفته است که رئیس جمهور امریکا سر عقل امده ودیگر نمی خواهد برجام را پاره کند، چراکه امتیازات فراوانی نصیب امریکا در این توافق شده است.

پس از امضای برجام در سال ۲۰۱۵، تندروها بدون وقفه به توافق هسته ای حمله کرده اند تا ان را در چشم مردم ایران بی ارزش کنند تا در انتخابات آینده اعتدال گرایان نتوانند از ان بعنوان یک دستاورد استفاده کنند.

این درحالی است که مراجع با نفوذ ایران اخیرا حمایت خود را از برجام و تیم هسته ای اعلام کرده اند.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با علی اکبر صالحی گفت: نیاز به وحدت بویزه در حوزه برجام ضروری است و ما نباید در نقض برجام پیشقدم شویم.

آیت لله جوادی املی نیز از تیم هسته ای و وزیرخارجه ایران محمدجواد ظریف برای حمایت از توانایی های دفاعی  تعریف و تمجید کردند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme