خانه / سرگرمی / تصاویر و مطالب جالب / گران ترین مایعات دنیا

گران ترین مایعات دنیا

گران‌ترین مایعات دنیا

مایعات مختلفی در اطراف ما وجود دارد،در این مطلب با گران‌ترین مایعات دنیا آشنا می شوید.خون انسان‎ هر لیترحدود ۴۰۰ دلار:فرآیند اهدا و نگهداری خون کار ساده و ارزانی نیست و در نتیجه خون در دسته مایعات گران‌قیمت دنیا قرار می‌گیرد. هر لیتر حدود ۴۰۰ دلار!
گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید‎؛ هر لیتر حدود ۶۶۰ دلار:افسردگی، بی‌خوابی و میل شدید و ناگهانی به‌خواب از عوارضی است که به کمک گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید می‌توان درمان کرد. از گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید به عنوان داروی بیهوشی نیز در علم پزشکی استفاده می‌شود. گاما-هیدروکسی‌بوتیریک اسید در سیستم مرکزی عصب انسان‌ها نیز یافت می‌شود و لیتری ۶۶۰ دلار ارزش دارد!
جوهر مشکی چاپگر؛ هر لیتر ۷۱۳ دلار:چاپگرخود را هر اندازه هم که گران خریده باشید،هزینه جوهر آن در دراز مدت از قیمت خودچاپگر بیشتر برای شما آب خواهد خورد،یعنی هر لیتر۷۱۳ دلار.
جیوه؛ هر لیترحدود ۹۰۰ دلار:جیوه در واقع فلز است اما به صورت مایع در اطراف ما یافت می‌شود، بیشترین استفاده از جیوه را در دماسنج شاهد هستیم.به گزارش فارنت،البته از جیوه در مصارف پزشکی نیز استفاده می‌شود اما به دلیل خاصیت سمی جیوه، استفاده از آن توسط پزشکان با احتیاط انجام می‌شود.جیوه رسانای بسیار خوبی نیز است و از حالت گازی جیوه در لامپ‌های مهتابی استفاده می‌شود و همین مایع حدود لیتری ۹۰۰ دلار برای سازندگان آب می‌خورد!
انسولین؛ هر لیتر حدود ۲۵۰۰ دلار:فرآیند تولید انسولین بسیار دشوار است.
بر اساس گزارش انجمن پزشکی آمریکا ، قیمت انسولین ۳برابر افزایش داشته است. یکی از راه‌های تولید انسولین قرار دادن ژن انسانی داخل گیاهان است، این امر باعث می‌شود شاهد تولید انسولین باشیم و همین روند پیچیده و سخت هزینه آن را تا حدود لیتری ۲۵۰۰ دلار افزایش می‌دهد!
عطر CHANEL No5؛ هر لیتر حدود ۶۸۶۸ دلار:اگر با صنایع عطر سازی آشنایی داشته باشید،حتما نام عطر چنل نامبر فایو به گوش شما خورده است، این عطر اولین بار۹۴ سال پیش توسط ۲شیمیدان تولید شد.هر لیتر این عطر معروف۶۸۶۸ دلار است.
خون آبی خرچنگ نعلی؛ حدود ۱۶ هزار دلار به ازای هر لیتر:از خون خرچنگ نعلی برای آزمایش آلوده نبودن محصولات پزشکی استفاده می‌شود. خون این خرچنگ، آبی رنگ است و در مقابل باکتری‌های سمی عکس‌العمل نشان می‌دهد.خاصیت خون خرچنگ نعلی ۵۰ سال پیش توسط دانشمندان کشف شد تا این روزها قیمتی ۱۶ هزار دلاری برای هر لیتر در قبال آن پرداخت کنید!
زهر شاه کبرا؛ بیش از ۴۰ هزار دلار به ازای هر لیتر:زهر شاه کبرا می‌تواند یک فیل بالغ را از پا در بیاورد، این امر باعث شده زهر مار شاه کبرا به عنوان یکی از خطرناک‌ترین زهر‌های دنیا شناخته شود.در زهر مار شاه کبرا پروتئین خاصی به نام ohanin وجود دارد که در ساخت مسکن‌های بسیار قوی استفاده می‌شود، مسکن حاوی Ohanin ، حدود ۲۰ بار از مسکن‌های حاوی مرفین اثر بخشی بیشتری دارد.


سم عقرب، بیش از۱۰ میلیون دلار به ازای هر لیتر:تنها ۲۵ گونه از عقرب‌ها شناسایی شده‌اند که سم آن ها برای انسان‌ها کشنده به حساب می‌آیدو بیش از ۱۰ میلیون دلار قیمت هر لیتر از این سم است.پروتئینی را که در سم عقرب پیدا می‌شود، برای افرادی که از ورم مفاصل رنج می‌برند استفاده می‌کنند.

 

 

 

منبع: روزنامه خراسان

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme