خانه / سایر مطالب / دنیای حیوانات / 10 حقیقت جالب درباره خرسها

10 حقیقت جالب درباره خرسها

۱۰ حقیقت جالب درباره خرسها، خرس ها موجودات بسیار جالب و دوست داشتنی هستند و حقایق جالبی درباره آنها وجود دارد که شنیدن آن می تواند جالب باشد.

  1. فشار آرواره های خرس گریزلی بسیار زیاد است و تقریبا برابر با ۸ میلیون پاسکال نیرو دارد که میتواند یک توپ بولینگ را زیر دندان های خود له کند.
  2. خرس های قطبی شناگر های ماهری می باشند که می توانند بدون توقف و استراحت نمودن حدود ۶۰ مایل را شنا کنند.
  3. وزن خرس قطبی بالغ مذکر نوعا بین ۳۵۱ الی ۵۴۴ کیلوگرم یا به اندازه وزن ۵ الی ۷ انسان متغیر است. بنا به اطلاعات Polar Bear International سنگین وزن ترین خرس قطبی که تابحال شناسایی شده ۱۰۰۰کیلوگرم وزن داشته است. اما وزن ماده های بزرگسال صرفا  نصف انواع نر یا ۵۰ الی ۲۹۵ کیلوگرم می باشد
  4. خرس های قهوه ای با چنین جثه ای و وزن زیاد می توانند با سرعتی معادل ۳۰ کیلومتر بر ساعت بدوند.
  5. خرس ها حیوانات بسیار باهوشی هستند. آن ها مهارت باورنکردنی در به خاطر سپردن داشته و مهارت های خود را برای شکار افزایش می دهند و مغز بزرگی را دارا می باشند.
  6.  درصورتی که خرس قطبی بین یک هفته الی ۱۰ روز غذا نخورد می تواند ریتم سوخت وساز بدن خود را آهسته سازد تا زمانی که بالاخره غذا پیدا کند
  7. دقیق ترین راه برای تعیین سن یک خرس شمردن تعداد حلقه های ریشه دندان خرس زیر میکروسکوپ است.
  8. خرس های قطبی حس بویایی بسیار قوی دارند که از آن برای یافتن شکار خود بهره می گیرند. به عنوان مثال خرس می تواند بوی شیردریایی را از ۳۲ کیلومتری حس کند و بنا به اطلاعات باغ وحش ملی حتی می تواند سوراخ تنفسی شیرهای دریایی  در یخ را از بیش از ۸۰۴ متر آن طرف تر بو بکشد.
  9. محققان به این نتیجه رسیده اند که خرس ها و سگ سانان مثل سگ، گرگ و روباه اجداد مشترکی داشته اند ولی خرس ها با جهش ژنتیکی ظاهری متفاوت از هم خانواده های خود پیدا کرده اند.
  10. تا سال ۲۰۵۰ احتمالا دو سوم خرس های قطبی از بین خواهند رفت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme